دکتر عیسی مالمیر درراستای ماموریت های موسسه به ویژه توسعه مراکز درمانی در سفری یک روزه به استان کهگیلویه و بویر احمد از پروژه ها و مراکز درمانی این استان بازدید نمود.

به گزارش واحد روابط عمومی؛ دکتر عیسی مالمیر، مدیرعامل موسسه خدمات درمان بسیجیان در روزسه شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ طی سفری یک روزه به استان کهگیلویه و بویراحمد از پروژه های نیمه آماده و درمانگاه های این استان بازدید به عمل آورد.

دکترمالمیر در این سفر به همراه سردار تقی زاده(مدیرعامل بنیاد تعاون بسیج)، سردار بابایی(معاون توانمندسازی بنیاد تعاون بسیج)، سردار خرمدل (فرمانده سپاه فتح )، سرهنگ برومند(معاون هماهنگ کننده سپاه ) و سرهنگ غلامیان (مدیر سرپرستی استان) از درمانگاه شفا یاسوج ،زمین های پیشنهادی جهت ساخت درمانگاه در منطقه مادوان و پاتاوه و درمانگاه در حال ساخت شهرستان بهمئی بازدید و ضمن گفت و گو با عوامل اجرایی پروژه ها و مشکلات پیش رو در جریان روند اجرایی آن ها قرار گرفت.

در حاشیه این سفر، دکتر مالمیر با حضوردر دهدشت مرکز شهرستان کهگیلویه به همراه فرمانده ناحیه مقاومت بسیج دهدشت و جمعی از مسئولان در مراسم کلنگ‌زنی درمانگاه بسیجیان این شهرستان شرکت کرد.

دکتر عیسی مالمیر در حاشیه این کلنگ‌زنی در جمع خبرنگاران، گفت: ۱۲۵ مین درمانگاه خدماتی بسیجیان در دهدشت کلنگ‌زنی شد و این مؤسسه خدمات درمانی در محورهای درمان، بیمه، مددکاری و آموزش به جامعه بسیجیان و مردم محروم خدمات ارائه می‌دهد.

وی گفت: مؤسسه خدمات درمانی بسیجیان کشور از سال ۷۵ فعالیت خود را آغاز کرده و در حوزه درمان تاکنون ۱۰۲ درمانگاه عملیاتی دارد و بالغ بر ۳۰ درمانگاه نیز در حال احداث و تجهیز دارند.

مدیرعامل مؤسسه خدمات درمانی بسیجیان کشور با اشاره به ابلاغ نقشه اعتلای بسیج از سوی مقام معظم رهبری، عنوان کرد: سازمان بسیج در دو برنامه عملیاتی ۵ ساله باید تعداد درمانگاه‌ها را به ۵۰۰ واحد برساند چنانکه هر ناحیه مقاومت بسیج دارای یک درمانگاه باشد.

وی تصریح کرد: باتوجه به فرمایشات مقام معظم رهبری طی دو سال گذشته مبنی بر جهش ۱۰ و یکصد برابری، هر کدام از حوزه‌ها را جهشی ۱۰ برابری داده و از سال ۷۵ تا ۹۸ تعداد درمانگاه‌های احداث شده را از ۴۸ درمانگاه به ۱۰۲ درمانگاه رساندیم.

 دکترمالمیر با بیان اینکه در حوزه بیمه تعداد خانوارهای تحت پوشش حدود ۱۲ هزار نفر بوده و اکنون بیش از ۷۰ هزار خانوار به بیمه تأمین اجتماعی ارتقاء داده شدند.

وی با اشاره به حوزه مددکاری نیز گفت: در این حوزه در بحث تعالی افزایش جمعیت و بحث ناباروری تمرکز کرده و از سال ۹۸ این تعداد از یک هزار نفر به ۲۴ هزار نفر رسیده است.

 دکترمالمیر به شیوع نرخ ناباروری در کهگیلویه و بویراحمد اشاره کرد و افزود: تلاش می‌کنیم که در این حوزه سهمیه بیمه را از تعداد ۲ هزار و ۷۰۰ زوج به تعداد ۵ هزار زوج افزایش دهیم.

وی اضافه کرد: در بحث ناباروری با بیمه تکمیلی تا سقف ۲۰ میلیون تومان به همه زوج‌های نابارور استان با مراجعه به سرپرستی استان مشکلاتشان حل می‌شود.

مدیرعامل مؤسسه خدمات درمانی بسیجیان کشور با بیان اینکه تلاش می‌کنیم تا با همکاری تمامی ادارات شهرستان ظرف مدت ۲ سال این درمانگاه را تکمیل کنیم، خاطرنشان کرد: این درمانگاه در بخش‌های عمومی، دندانپزشکی، علوم آزمایشگاهی و تصویر برداری به مردم شهرستان خدمات ارائه می‌دهد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =